Компанія ArtBuild Hotel Group проаналізувала готельний ринок Києва станом на перший квартал 2016 року

16 березня 2016

Компанія ArtBuild Hotel Group завершила маркетингове дослідження готельного ринку Києва. В результаті детального аналізу та здійсненого зрізу по всім готелям міста, були виділені такі чинники, що характеризують стан ринку на початку 2016 року у порівнянні з показниками попередніх років:


  • За останні 2 роки в Києві закрилося 18 готелів із загальним номерним фондом в 1163 одиниці. Серед них такі готелі, як «Рів'єра», «Діарсо», «Славутич», «Дюбек», «Пролісок» та ін.

Графік

  • В 2015 і на початку 2016 року в столиці не відкрилося жодного нового готелю.

  • Станом на березень 2016 року, в Києві працює 106 готелів із загальним номерним фондом 10 319 одиниць (без урахування відомчих готелів, малих готелів на менш ніж 20 номерів, гуртожитків готельного типу та санаторіїв).

  • Розвиток анонсованих раніше нових проектів в переважній більшості або скасовано, або перенесено на термін більше 2 років. У березні 2016 року лише на двох майданчиках в місті, заявлених під розвиток готелів, зафіксовано ведення будівельних робіт. Очікується, що тільки один готель відкриється в цьому році – по вулиці Ползунова, 6.

  • Підсумкова середня завантаженність готелів у 2015 році склала 38%. З них в готелях верхнього цінового сегменту показник завантаженності просідав найбільше і за результатами року склав близько 27%. У готелях середнього цінового сегменту та нижче Occ. перебувала в межах 35-40%. За підсумками 1 кварталу 2016 року, середня завантаженність в готелях Києва знаходиться на рівні 34%. Цей показник на 5-6% менше завантаженності за аналогічний період 2015 року у відносному вираженні.

  • З кінця 2013 року, внаслідок девальвації гривні, вартість оренди номера в USD скоротилася на 8-66%, залежно від класу готелю. Найбільш істотне падіння зафіксоване в сегментах budget і economy. У висококласних готелях під управлінням міжнародних груп тарифи в еквіваленті USD були більш стабільними. З 2016 вони перевищують середні по сегменту показники на 10-97%.

  • В середньому по ринку за 2015 рік рівень RevPAR знизився на ~ 14% до $ 44,1. У 2016 році даний показник продовжує падати і на початок березня становить близько $39 (▼ 58,6% з листопаду 2013).


З огляду на сформовані тренди в умовах політичної та економічної кризи в Україні, до кінця 2016 року в Києві можна очікувати закриття ще декількох готелів. За умови виходу на ринок нового готелю по вул. Ползунова, 6, можливо, що загальний обсяг номерного фонду на кінець року істотно не зміниться.


За прогнозами Олексія Євченка, керуючого партнера ArtBuild Hotel Group, 2016 рік для ринку готельного девелопменту Києва залишиться роком стагнації: «Одним з основних факторів, здатним оживити ринок і надати йому потрібний імпульс для розвитку, є збільшення туристичного потоку як зовнішніх, так і внутрішніх туристів. Однак, незважаючи на деякі позитивні зрушення щодо розвитку туризму в місті, Віталій Кличко і його команда приділяють недостатньо уваги цій вкрай важливій складовій в економіці міста.

 

Активний і правильний розвиток туризму – це на сьогоднішній день єдиний механізм, здатний сформувати різкий стрибок купівельної спроможності споживачів товарів і послуг в Києві. Це можна здійснити виключно за рахунок залучення в місто іноземних туристів з країн, в яких рівень ВВП на душу населення більше, ніж в Україні: Китай, Індія, Канада, США, Великобританія, Німеччина.

 

Як показує практика Львова, вдала міська політика в сфері туризму дає потужний поштовх для розвитку готельного, ресторанного, сувенірного ринків, а також ринку послуг. У сукупності – це сфери малого і середнього бізнесу, стратегічну важливість яких для економіки Києва неможливо переоцінити.


Похідним і дуже важливим ефектом від збільшення туристичного потоку є модернізація міського простору і створення нових зон атракцій, як для гостей Києва, так і для самих киян. Перераховані вище кроки сприяють поліпшенню інвестиційного клімату, підвищення попиту на нерухомість, збільшення кількості робочих місць, зміцненню добробуту населення.


Без позитивних змін в інвестиційній привабливості міста та підвищення купівельної спроможності населення Києва до кінця 2016 року, готельний сегмент буде перебувати на тій же стадії стагнації і в 2017 році. Тому туристичну стратегію розвитку туризму необхідно втілювати в життя вже зараз, а краще «ще вчора», не чекаючи, що це відбудеться само собою за рахунок ініціативи лише приватного сектору та активної туристичної громадськості».


Повний маркетинговий звіт про стан готельного ринку Києва можна скачати тут.

 


Copyright © 2014