Олексій Євченко взяв участь у громадському обговоренні пропозицій АР Крим щодо системи категоризації готелів

21 січня 2014

Олексій Євченко, керуючий партнер компанії ArtBuild Hotel Group, взяв участь у громадському обговоренні пропозицій Автономної Республіки Крим щодо порядку надання категорій об’єктам туристичної інфраструктури. Засідання відбулося 16 січня 2014 року у Сімферополі. В заході взяли участь державні чиновники, зокрема представники Державного агентства України по курортам та туризму, Ради міністрів АРК, громадські діячі та керівники галузевих компаній.


ark     


ark     


У ході засідання обговорювалися актуальні питання, пов’язані з категоризацією туристичних об’єктів України в цілому та АРК зокрема. Олексій Євченко ще раз висловив позицію компанії ArtBuild Hotel Group про те, що ми є прихильниками обов’язкової категоризації засобів розміщення та неодноразово виступали з даною ініціативою у ході обговорень на державному рівні. За словами Олексія, «система обов’язкової категоризації спонукатиме власників українських готелів привести готельні об’єкти у відповідність з міжнародними стандартами та, як наслідок, допоможе іноземним туристам орієнтуватися у нашому національному продукті».

 
Серед важливих питань, що розглядалися у ході заходу, були:


1.    Класифікація засобів розміщення.
Олександр Лієв, міністр курортів та туризму АР Крим, запропонував розподілити засоби розміщення на 4 групи: - готелі більш ніж на 30 місць; - міні-готелі, апартаменти та приватні домоволодіння до 30 місць; - рекреаційні об’єкти (санаторії, профілакторії, ЛДЦ та ін.); - ДОТ (дитячі оздоровчі табори). В процесі обговорення Олексій Євченко запропонував замінити 4 групу на мотелі, оскільки використовувати критерії готелів до дитячих таборів не зовсім коректно.

2.    Категоризація: обов’язкова чи ні.
На засіданні обговорювалось 2 підходи до системи категоризації готелів. Перший підхід – це створення списку з 20-30 базових обов’язкових критеріїв (що мають бути виконані на 100%), всі інші критерії будуть необов’язковими. Другий підхід – це створення великого списку критеріїв, розподілених на обов’язкові та необов’язкові. Якщо об’єкт не відповідає одному з обов’язкових критеріїв, його можливо перекрити кількома необов’язковими. Такий підхід найбільш прийнятний у Криму, оскільки більша частина регіонального готельного фонду – це старі радянські будівлі, зведені за старими будівельними нормами. Тому якщо котрась з позицій не буде відповідати обов’язковим критеріям і засіб розміщення через це не отримає категорію, то це будуть не конкурентні умови. Більшість присутніх на заході, в тому числі керівництво Міністерства курортів та туризму АРК, підтримали другий підхід до системи категоризації готелів.  


3.    Алгоритм, за яким критерії будуть виконуватися та оцінюватися. Перевіряючі суб’єкти.
На засіданні було запропоновано передати право на ведення процедури категоризації або саморегулюючим організаціям, або асоціаціям, що представлятимуть більшість ринку. Також, за словами Олексія Євченка, «важливо розуміти, яким документом будуть прийматися нові критерії. Цей документ повинен передбачати можливість внесення оперативних змін, якщо такі знадобляться по результату впровадження їх у життя».   


Окрім того, Олексій торкнувся ще одного важливого питання, пов’язаного з паралельним процесом впровадження системи категоризації готелів та внесення змін в інші регламентуючі документи, котрі давно застаріли, наприклад, до ДБН та ДСТУ.

Повну версію виступу Олексія Євченка можна подивитися та послухати тут.

Copyright © 2014