Компанія ArtBuild Hotel Group взяла активну участь у формуванні нових критеріїв категоризації готелів України

25 січня 2012

stars

ArtBuild Hotel Group взяла активну участь у діяльності ініціативної групи, створеної Державним агентством України з туризму та курортів, для обговорення та редакції нової методики та процедури присудження категорій об'єктам туристичної інфраструктури.

           Нагадаємо, що в листопаді 2011 Держтуризмкурорт виніс на громадське обговорення два проекти постанови Кабінету Міністрів України та один Проект Закону, що передбачають нові критерії оцінки та порядок присудження готелям відповідних категорій, а також адміністративну відповідальність за неправомірне використання категорій об'єктами туристичної інфраструктури. Для обговорення цих законодавчих ініціатив та їх коригування було сформовано експертну групу, яка брала участь в декількох круглих столах і робочих засіданнях у листопаді-грудні 2011 року. До її складу увійшли представники провідних готельних асоціацій України, готельного оператора Premier International, юридичної фірми Arzinger, а також компанії ArtBuild Hotel Group, яка є, в тому числі, офіційним представником в Україні міжнародної готельної мережі Best Western International.      

           Провівши аналіз розроблених документів, ArtBuild Hotel Group підготувала і передала в Агентство перелік пропозицій щодо редакції як самих критеріїв, так і передбаченого порядку присудження категорій. В результаті спільної роботи багато пропозицій ABHG, а також інших учасників ініціативної групи, що стосуються категорій оцінки готельних об'єктів, було прийнято та внесено Держтуризмкурортом в основні документи. Що стосується самого порядку присвоєння категорій, то учасники експертної групи та представники Агентства не дійшли спільного рішення. В існуючій на сьогоднішній день редакції Агентство припускає присвоювати категорії готелям за декларативним принципом. Однак, як вважають учасники експертної групи, декларативний принцип встановлення категорій, без проведення зовнішньої професійної оцінки, є неприйнятним, оскільки не відповідає ні світовій практиці, ні вимогам споживачів.      

           «Наша компанія має намір відстоювати цю позицію, – відзначає Олексій Євченко, керуючий партнер ArtBuild Hotel Group. – Ми, як і інші учасники експертної групи, готові розробити і надати на розгляд Держтуризмкурорту альтернативний механізм присвоєння категорій готельним об'єктам, що допоможе створити зрозумілі і чіткі правила гри, обмежити недобросовісну конкуренцію і забезпечити споживача перевіреною і достовірною інформацією. Наша компанія глибоко цінує ініціативу Агентства з туризму та курортів щодо співпраці з представниками бізнесу, і ми вдячні за надану можливість взяти участь у формуванні базових принципів розвитку готельної нерухомості в Україні. Ми сподіваємося, що спільними зусиллями держава і бізнес зможуть розробити оптимальний механізм, який дозволить українському готельному ринку вийти на якісно новий рівень».

Copyright © 2014